3 maja startuje nowy półmaraton w Jelenie Górze

Jelenia Góra pobiegnie 3 maja

I półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska 10 startują w rocznicę uchwalenia historycznej polskiej konstytucji.
 

3 maja o godz. 11.00 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze wystartuje kilkuset biegaczy, by uczcić 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dystans 21,097 km (półmaraton) lub 10 km. Będzie to pierwsza tak duża impreza biegowa w mieście oraz wyjątkowa możliwość dla mieszkańców i turystów, by zamanifestować pamięć i szacunek dla ważnych wydarzeń z historii Polski.


 

Zapisz się w historii
 

Chcielibyśmy, aby tegoroczna impreza biegowa zapoczątkowała nowe, sportowe święto w Jeleniej Górze. W rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, chcemy dać wszystkim mieszkańcom możliwość także aktywnego uczestniczenia w obchodach. Udział w tej pierwszej edycji biegu to szansa, by zapisać się w naszej współczesnej historii miasta – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry.
 

Podczas biegu wszyscy zawodnicy i mieszkańcy będą mogli wpisać się do specjalnej księgi pamiątkowej, która rozpoczynać się będzie historycznym tekstem Konstytucji 3 maja. Na Placu Ratuszowym odbędzie się także pokaz grup rekonstrukcji historycznej.
 

Kilometry małe i duże


Trasa biegu tworzy 10 kilometrową pętlę, która rozpoczyna się i kończy w samym centrum miasta, na Placu Ratuszowym. Zawodnicy, którzy zdecydują się na dystans półmaratonu pokonają pętlę dwukrotnie. Na trasie zorganizowane będą punkty z wodą i napojami izotonicznymi Enervit.
 

Rejestracja uczestników biegu już ruszyła i odbywa się przez stronę www.superbieg.pl Zapisy przez Internet będą trwały do 1 maja. Po tym terminie będzie można zapisać się w biurze zawodów, które znajduje się na ul. Grodzkiej 7 w Jeleniej Górze.
 

Więcej informacji i regulamin biegu na stronie www.superbieg.pl Bieżące informacje dotyczące biegu także na Facebooku: Superbieg
 

Kontakt dla mediów:
media@superbieg.pl
Tel. 885 475 154

Copyrights © 2013 Pasaż Grodzki - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mind Progress
Informacja: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.